Menu

  Aktualności
  Garbaty Włocławek
  Rajd Salamander
  Galeria
  Zarząd AW
  Patronat medialny
  Forum
  Linki
  Kontakt
Facebook

Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Maj 2023  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Aktualności
XI Rajd Brugmann relacja i wyniki
22-09-2013
Ostatnie miesiące w Automobilklubie Włocławskim upłynęły na przygotowaniach do 11 Rajdu Brügmann...
  Jeszcze klubowa ekipa nie zdążyła ochłonąć po emocjach związanych z wyjazdem na 70 Rajd Polski a już trzeba było ponownie być w gotowości, bo przecież „Rajd Brügmann” to niewątpliwie największa impreza motoryzacyjna w naszym mieście. Podobnie jak w ubiegłym roku była to impreza rangi KJS (Konkursowa Jazda Samochodem) i była piątą w tym roku eliminacją do Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego KJS.

   Uzyskanie pozwoleń, plan zabezpieczenia tras, tworzenie itinerera, kart drogowych itd. to tylko część z całej masy innej roboty. To proces którego nie da się przeprowadzić w ciągu kilku dni. Na szczęście wszystko udało się podopinać w terminie i 2 września lista zgłoszeń została oficjalnie otwarta.

  W dniu zawodów na starcie stanęło 13 załóg reprezetujących Automobilkluby z Bydgoszczy, Torunia, Łodzi, Wielkopolski oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Wśród nich była również jedna załoga debiutująca w KJS. Automobilklub Włocławski reprezentowały 3 załogi: w klasie drugiej startujący regularnie w imprezach okręgowych Andrzej Pietrzak i Piotr Koper w Hondzie CRX. W klasie pierwszej: Łukasz Bajuk i Joanna Bajuk w Vw Polo, oraz Tomek Andrzejewski i Laura Nawrocka jadący Fiatem Seicento Sporting.

   Na zawodników czekało łącznie 120 km trasy i 10 prób sportowych. Dwie asfaltowe pod Halą Mistrzów we Włocławku oraz atrakcyjne odcinki szutrowe w okolicach Chocenia. Zawodnicy chwalili sobie szczególnie choceńskie szutry ze względu na ich oesowy charakter. Próba pod Halą Mistrzów gdzie znajdowała się również siedziba 11 Rajdu Brügmann była w dużym stopniu sprawnościowa ale i jednocześnie szybka co gwarantowało ciekawe widowisko obserwującym zmagania kibicom.

   Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 11 Rajdu Brügmann z przewagą zaledwie dwóch sekund do kolejnej ekipy została załoga Wyrzykowski Daniel, Wyrzykowska Ewelina jadący Hondą Civic. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję że główna nagroda - ufundowana przez głównego sponsora 11 Rajdu Brügmann – firmę Brügmann S.A przypadnie im do gustu. Przypomnijmy że tą nagrodą był weekendowy pobyt w ekskluzywnym hotelu Pałac Wojanów w Jeleniej Górze połączony z wyjazdem do Czech i zwiedzaniem fabryki oraz muzeum SKODY w Mlada Boleslav i wyścig na torze kartingowym w Jeleniej Górze. Nie lada gratka dla miłośników motoryzacji i sportów motorowych !!

Warto również wspomnieć o fakcie że nasi koledzy z Automobilklubu Włocławskiego wyjeździli nam w niniejszej imprezie pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. To kolejne trofeum do kolekcji na naszej półce z pucharami.

  Dziękujemy wszystkim załogom i uczestnikom za udział w naszej imprezie i liczymy że spotkamy się razem w kolejnych latach.

Sponsorzy i partnerzy 11 Rajdu Brügmann:

Brügmann S.A. –producent profili okiennych najnowszej generacji
Hotel Garage Włocławek
Zakład Zwalczania Szkodników “Scorpion” Włodzimierz Pszczoliński
Urząd Miasta Włocławek
Urząd Gminy Choceń
ZHP Włocławek
Komenda Miejska Policji we Włocławku
Państwowa Straż Pożarna we Włocławku

11 Rajd Brügmann w mediach:

dziendobrywłocławek.pl
q4.pl


Poniżej wyniki z 11 Rajdu Brügmann.


 

 Pobierz:
Opis / Nazwa plikuRozmiar 
xi_rajd_brugmann_wyniki.xls165 KBpobierz