27 28 29 30 31
Aktualności
II eliminacja Mistrzost Okręgu Bydgoskiego KJS
07-09-2009
8.08.2009r. zawodnicy naszego kluby wybrali się na drugą w tym roku eliminację Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego KJS. Nasz klub reprezentowały tym razem dwie załogi: Andrzej Pietrzak z pilotem Marcinem Guzowskim w Peugeocie 205GTI wystartowali w klasie 3 (tj. 1300 - 1600 ccm) oraz Łukasz Bajuk z pilotem Apolinarym Bajukiem w VW Polo, którzy zgłosili się do startu w klasie 2 ( tj. 900 – 1300 ccm).

Impreza składała się z 14 prób sportowych, z czego niestety 2 odwołano z przyczyn niezależnych od organizatora. Wszystkie próby przebiegały po przyczepnej nawierzchni i wymagały precyzyjnej jazdy. Ciekawy dla zawodników był przejazd toru kartingowego.

Nasze załogi spisały się znakomicie zajmując pierwsze miejsca w swoich klasach. Dzięki tym wynikom Automobilklub Włocławski zajął drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej, w której sklasyfikowanych zostało 5 klubów.

Poza tym zawodnicy naszego klubu uplasowali się na wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej rajdu. Andrzej zajął 2 miejsce a Łukasz 4.

Imprezę, więc zaliczamy do bardzo udanych.