Z blisko 18,5 sekundową przewagą na mecie pojawił się Kacper Terlikowski
zwycięzca 12 Rajdu Salamander zaliczanego jako V Runda Mistrzostw Okręgu
Bydgoskiego w KJS.

W niedzielę 20 września odbył się 12 Rajd Salamander zaliczany jako V Runda
Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w KJS. Na starcie imprezy na parkingu pod Halą
Mistrzów zameldowało się 12 zawodników, którzy mieli do pokonania 3 próby sportowe
powtarzane trzykrotnie.
Mokra nawierzchnia na asfaltowo-betonowych odcinkach
sprawiała kierowcą nieco trudności, co skutkowało parokrotnie efektownymi poślizgami
widocznymi zwłaszcza pod Halą Mistrzów. Uczestnikom przypadła jednak najbardziej do
gustu próba sportowa zlokalizowana na terenie przedsiębiorstwa Anwil S.A przy porcie
rzecznym. Określali ją mianem szybkiej, technicznej i bardzo atrakcyjnej, a nawet
porównywali do prawdziwego rajdowego odcinka specjalnego rodem z mistrzostw Polski.

Deszczowa aura i zmniejszona przyczepność poskutkowała drobnymi błędami kierowców,
które skończyły się na pogiętych felgach, a nawet urwanym tłumikiem.

Najlepszą załogą tego dnia okazali się Kacper Terlikowski i Krzysztof Zdunek na
Citroenie Saxo VTS o poj. 1600 ccm. którzy zanotowali 18,5 sekundową przewagę nad
załogą Krzysztof Rybałtowski i Patryk Brejnak z Automobilklubu Toruńskiego na Hondzie
CRX. Podium uzupełnili Sebastian Szmyt i Łukasz Jurczak jadąc Hondą Civic.

Zwycięzca rajdu otrzymał "wypoczynkowo-motoryzacyjną"  nagrodę od głównego sponsora rajdu firmy Salamander.

Na rajdzie pojawiło się również trzech zawodników reprezentujących Automobilklub
Włocławski. Na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Krzysztof Sławiński z
Jakubem Arentem na Hondzie Civic. Tuż za nim na 5 pozycji nasz najbardziej utytułowany
zawodnik Andrzej Pietrzak z Piotrem Koprem na Hondzie CRX. 9 miejsce zajął Lukasz
Bajuk z pilotem Szymonem Piwińskim jadący VW Polo, dodatkowo załoga ta zajęła trzecie
miejsce w klasie 1 i stanęła na najniższym stopniu podium.